Yabancı Dil Kursları Kursları

Yabancı Dil Kursları Kursları
İngilizce nasıl öğrenilir,anlıyorum ama konuşamıyorum,en iyi ingilizce kursu,ingilizce kursu fiyatları olarak arama yapan kullanıcılar bemka kariyer olanakları ile eğitilmekte,yeni bir kariyer ile meslek kursları ve iş ilanları sayfalarında ingilizce bilgilerini sunabilmekte.

YABANCI DİL EĞİTİMLERİ

Genel İngilizce Kursları

Bemka Eğitim Kurumları kalitesi ve deneyimiyle, her öğrencimiz birlikte öğrenmekten keyif alacağı maksimum 12 kişilik gruplarda eğitim almaktadır.

Ortak seviye dikkate alınarak oluşturulan homojen sınıflarda zevkli ve işlevsel bu program Türkiye’de en uzun ders saatini sunmaktadır.

Başarı Garantisi

Dil Bilgisine bağlı olmayan eğitim sistemi ile her seviyede konuşma eksenli bir program olan Communicative Approach ile kısa sürede konuşmaya başlayacak, başarı garantisiyle stressiz bir öğrenme deneyimi yaşayacaksınız.Üstelik ücretsiz tekrar hakkıyla yüzde yüz başarı garantisi vermekteyiz.

Eğitmenlerimiz

Bemka Eğitim Kurumlarında İngilizce kurslarında çalışmak isteyen native speaker öğretmen adayı aşağıda yazılı olan sertifikalardan en az birisine sahip olmalıdır.

TESOL Sertifikası: TEFL sertifikası ile aynı amaç için alınır ve ana dili İngilizce olmayan bir ülkede eğitim verebilme yeteneğini gösterir.

CELTA Sertifikası: Cambridge ESOL Cambridge Univercity’nin bir bölümünden CELTA sertifikası organize edilir. İngilizce ile ilgili iş tecrübesi kazanmak için ilk adımlardan biridir.

İngilizce Seviyeleri

Elementary: Başlangıç seviyemizdir.Temel cümle kalıpları,zaman ve şahıs bilgileri verilir. Seviye tamamlandığında günlük konuşmalardaki rahatlığınız sizi bile şaşırtacak.

Pre - Intermediate: Konuşma ve gramerin baş başa yürüdüğü bu seviyede sözcük kapasiteniz artacak ve bu sayede aklınızdan geçen kelimeleri daha kolay şekilde cümlelere dökebileceksiniz.

Intermediate: Artık orta seviye İngilizce biliyorum diyebileceğiniz bir seviye.. Grammar derslerinin azaldığı ama kelime dağarcığınızın son derece arttığı bir kur olacaktır..

Upper Intermediate: Üst düzey dil bilgisi kuralları ve binlerce yeni kelime öğreneceksiniz. Bu sayede karmaşık cümleleri anlama yeteneğine sahip olacaksınız.

Advanced: Yaygın ifadelerden informal ifadelere kadar İngilizce’yi en ince ayrıntısını öğreneceğiniz bir dönem olacaktır. Kur tamamlandığında konuşma, yazma ve okuma alanında üstün yeteneklere sahip olacaksınız.

Almanca Kursu

Avrupa’da yaygın olarak konuşan dillerden biri olan Almancaya daha çok bilimsel ve ticari alanlarda gerek duyulur. Bunun dışında Türkiye’den Almanya’ya çalışmak ya da yaşamak için gidenler için de bilinmesi zorunludur.

Diğer diller arasında İngilizceye yakınlığı ile bilinen Almanca, İngilizce bilenler için hemen kavranılabilen bir dil olacaktır. Tıp öğrencileri, IT VE BT çalışanları, teknoloji üreten firma çalışanları, elektrik elektronik mühendisleri ve öğrenciler, otomotiv ve beyaz eşya sektörü ve sağlık sektörü çalışanları Almanca eğitimi ile daha başarılı bir kariyere sahip olabilir. Türk Amerikan Derneğinde Almanca eğitimi 5 kurdan oluşmaktadır. Her bir seviye 82 ders saati olarak belirlenmiştir. Öğrenci merkezli yaklaşım sayesinde öğrencilerimiz en iyi şekilde dil eğitimi veren Alman ve Türk eğitmenler Almanca ve Türkçenin benzer yanlarına dikkat çekerek öğrenme kolaylığı sağlar.Almanca kursumuzda Communicative approach dil öğretiminde kullanılarak eğitimde çeşitlilik sağlanır.

Öğrenci merkezli olan eğitimler öğrencilerin kavrama yeteneklerine göre çeşitlendirilebilir. Görsel zekaya sahip olan öğrenciler ile işitsel zekaya sahip olanların aynı konuları aynı anda öğrenmesi sağlanır. Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterlerine göre eğitimin verilerek uluslar arası düzeyde kurs tamamlanır. Sadece Almanca değil Alman kültürü öğretilmeye çalışılarak eğitimde kişisel gelişim de sağlanır. Kültür ile etkileşim sayesinde Almanca daha anlaşılır şekilde kavranır. Bu sayede eğitim hızlı ve eğlenceli olarak gerçekleştirilir. Ayrıca Almanca kursu eğitime katkı sağlayan teknolojik gereksinimler yardımı ile sınıflar son derece konforlu ve modern bir şekilde tasarlanmıştır. Her sınıf projeksiyon ve akıllı tahtalar ile donatılmıştır. Ders içerisinde sunulan işitsel konular görsellerle desteklenerek anlatılır. Öğrenci tablet üzerinden ders içinde anlatılan konuları takip edebilir. Bu sayede yazı yazmak için zaman kaybedilmez ve eğitim süreci hızlanmış olur. Temiz ve düzenli sınıflarda eğitim gören öğrencinin dikkatini dağıtacak unsurlar bulunmaz. Bu nedenle sadece derse odaklanan kursiyerlerimizin başarı ve performansı yüksektir.

Yabancılar İçinTürkçe Kursu

Bemka Eğitim uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Türkiye’de bulunan üniversitelerde okumak isteyen kişilere, yaşamak için Türkiye’ye gelen yabancılara ya da çalışma amacıyla Türkiye’de bulunan kişilere dil eğitimi vermektedir. Türkçe kursu toplamda 3 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 82 ders saatinden oluşmaktadır. Kursa katılanlara Türkçe konusunda eğitim ve pratik amaçlı dersler sunulur.

Bemka Eğitim, eğitim programlarını öğretmenler öğrenci merkezli olarak yürütür. İnteraktif olan eğitim modeli communicative approach çerçevesinde İletişimsel Yaklaşım ilkesinden yola çıkılarak hazırlanan eğitim programlarında, öğrencilere Türkçe dilinin gerektirdiği tüm işlevleri etkili ve doğru şekilde kullanımı öğretimin temel amaçlarıdır.

Bemka Eğitim oluşumunda aktif bir eğitimi hedef alır.Türkçe kursu eğitim programlarının tamamında alanında yetkin ve tecrübeli Türkçe Öğretmenler yer almaktadır. En etkili yöntemlerden biri olan 3 kurluk eğitim sistemi Bemka Eğitim’nin benimsediği bir eğitim şeklidir. Kur başlangıcıyla beraber, değerli öğrencilerimize eğitimsel taleplerine göre Türkçe dil eğitim programlarının detaylarını anlatan bir sunum yapılır. Bu içerikler ve detaylı anlatımların ardından öğrenciler iki dil arasında etkileşim sağlarlar ki bu uygun sınıflara yerleştirilmeleri ve uyum içinde eğitim almaları adına son derece önemlidir. Bemka Eğitim de oluşturulan eğitim programlarının tamamı alanında uzman akademik kadronun, öğrenci ihtiyaçlarına göre pedagojik bilgi ve yetkinlikleriyle öğrencilere sunulur.

Eğitim sistemi içerisinde amaç sadece Türkçe öğretmek değildir. Dilin kültürel yönleri de hesaba katılır. Bu sayede öğrenmenin pekiştirilmesi sağlanır. Neyin neden gerekli olduğu soru işaretlerine gerek kalmadan aktarılır. Müfredatın yoğunluğu da bu çizgide hazırlanarak özenle eğitimin gerekleri ile birleştirilir.

Dersler öğrenci merkezli olarak ele alınır. Diğer kültürlerden olan öğrencilere Türkçe dilinin kendi dilleri veya kültürleri ile bağdaştırılması ve ayrı görülen yerlerinin de neden ayrıldığı özenle anlatılır. Sadece görsel ve işitsel konuda değil eğitim süresince teknolojinin faydalarından yararlanılması sağlanır. Sınıflarda akıllı tahtalar yer alır. Tabletler üzerinden dersler takip edilebilir. Temiz, düzenli ve modern ortamlarda dersler verilir. Görsel ve işitsel konular için elektronik aletler sınırlarda yer alır. Verimli çalışma için sınıflar ve etüt odaları düzenlenmiştir.

ALMANCA EŞ BİRLEŞME SINAVLARINA HAZIRLIK

Almanya’ya eş birleşme sınavları üzerinden gitmek isteyen öğrencilerimiz için hazırlanmış özel bir müfredatla eğitim verilmektedir.

Goethe-Institut  A1 sertifika sınavlarına girerek sertifika alma şartını yerine getirmek isteyen katılımcılar 36 derslik özel bir eğitime tabi tutulmaktadır.Sadece eş birleşme sınavları için hazırlanmış ders kitabımız üzerinden geniş ve öğrencinin dikkatinin dağılacağı bir program değil tamamen sınavlarda çıkan çıkacak sorulara yönelik bir  eğitim planlanmaktadır.

Bugüne kadar Almanya Eş Birleşme Sınavları na giren öğrencilerimizin tamamı bu sınavlardan başarılı  olmuştur.

Goethe-Institut  A1 sertifika sınavlarında çıkan 4 bölüm (Konuşma-dinleme-anlama-yazma) için öğrencilerimiz özel olarak hazırlanmaktadır.

Almanya Eş Birleşme kursu dışında Almanya’ya yaşamak veya çalışmak için gitmek isteyen öğrenci adaylarımız için A1 seviyesinden C2 seviyesine kadar eğitimler verilmektedir.

Almanca Eş Birleşme Sınavları Nasıl Yapılır:

 

İzmir Eş Birleşme için Almanca Kurslarından sonra Goethe-Institut Izmir’de Sınavlara Genel Katılım Koşulları Sınavlara Kayıt Nasıl Yapılır:

A. Goethe-Institut sınavlarına  kimlik veya pasaport ile katılabilirsiniz. Kayıt esnasında  verilen isim, kimlikteki ile aynı olmalıdır.

 B. Sertifikanız basıldıktan sonra isminizin yada soyisminizin  yazılışında  değişiklik yapmak  mümkün değildir.

 C.İnternet üzerinden ön kayıt yapıldıktan sonra, sınav ücreti Goethe-Institut Izmir’in banka hesabına yatırılır.

D. Kayıt sürecinde  sınav kaydı geri çekilebilir, ancak bu durumda sınav ücretinden % 20 si kesilerek iade edilir.

E. Kayıt tarihi tamamlandıktan sonra sınav ücretleri geri ödenemez.

F. Sınav günü, sınav girecekler  kimlik veya pasaport ile sınava girmek zorundalardır. Kimlik olmadan katılımcı sınava alınmaz.

G. Katılımcılar sınav başlamadan 15 dakika önce sınav yerinde olmalıdırlar.

H. Sınav tarihinde sınava kayıt yaptırıp da gelmeyen katılımcıların sınavı katılmamış olarak kabul edilir. Sınav ücreti geri ödenmez.

İ. Sözlü sınav saatleri yazılı sınavdan sonra duyurulur. Planlanan sözlü sınav saatinde gelmeyen katılımcıların sınavı katılmamış olarak kabul edilir.

ALMANYA EŞ BİRLEŞME SINAVLARINA KAYIT NASIL YAPILIR

Sınavlara kayıt olmak için mutlaka Goethe-Institut web sitesinden sınav tarihlerine bakmak gerekir.Katılmak istediğiniz sınava karar verdikten sonra sınav kaydının açılacağı günü yine aynı sayfada göreceksiniz.

Almanya Eş Birleşme Sınavına girecek olanlar sınav kayıtlarının birkaç dakika içerisinde dolacağını ve sayfanın yeni kayıt almayacağını unutmamalı.

Bu bakımdan dikkat edilmesi gerek püf noktalar şunlar:

*Almanca Sınav kaydı sabah tam 09:00 da açılmaktadır.Bu yüzden en geç sabah 08:30 ekran başında olmalısınız.

*Önceden mutlaka bir e-posta adresi almış olmanız gerekiyor.Kayıt anında tüm iletişiminiz cep telefonu ve e-postanız üzerinden gerçekleşecektir.Telefonunuzu o dakikalarda mutlaka açık ve meşgul olmamasına dikkat etmelisiniz.

*Almanca Eş Birleşme Sınav kaydı esnasında mutlaka bir kenarda e-posta adresiniz yazılı olmalı,şifreniz yazılı olmalı,T.C numaranız yazılı olmalı.

*Çok hızlı ve seri biçimde ilk açılacak olan sınav kaydı sayfasına kişisel bilgilerinizi girerek ilerlemelisiniz.Size verilecek kayıt numarasını nir kenara not etmelisiniz.Ödeme ekranına kadar ilerleyebildiyseniz bundan sonrası daha kolay olacaktır.Belirtilen miktarı hemen ödeyerek kaydınızı kesinleştirmiş olacaksınız.

Rusça Kursu

Rusça otuz Slav ülkesinde konuşulmakta olan dünyanın en yaygın dillerinden biridir. Türkiye’de bu dili öğrenme girişimi ise 5 milyon kadar insan sayısına ulaşmaktadır. Türkiye’ye yıl içinde yaklaşık 8 milyon Rus ziyaretçi gelmektedir ve bu durumda özellikle de tatil bölgelerinde Rusçayı bilinmesi gereken dillerden birisi haline getirmektedir.

Ekonomi ve siyaset alanlarında önemli görevlere gelebilmek için de öncelikli dillerden biri olan Rusça, gelişen teknoloji ve buna bağlı olarak artan etkileşim ve iletişim ortamına ayak uydurmak için önemlidir. Dünya üzerinde 300 milyon kişilik bir pazar bu dili konuşmaktadır. İş kurmak ve geliştirmek isteyenler girişimciler açısından da Rusçanın önemi burada ortaya çıkmaktadır. Türkçe ve Rusça dil bilgisinin yakınlığı nedeniyle Türkiye’de Rusça öğrenmek diğer ülkelere oranla daha kolaydır.

Rusça farklı bir alfabeden oluşan harfleri ile zorlu bir dil gibi görünse de anlaşılması basit ve bir o kadar da eğlenceli bir dil olduğu eğitimin birkaç gününde anlaşılır. Kiril alfabesinin nasıl yazıldığını anlamak gerekli olduğundan henüz ilk derslerde okumaya ağırlık verilir. Bunun için deneyimli Rus ve Türk öğretmenler sabırla kısa sürede dilin temelini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterleri göre uluslar arası standartlarda eğitim verilir. Her kur 82 saatten oluşur ve toplamda 3 kur ile hizmet verilir. Öğrenci merkezli metotlar ile öğrencinin anlayabileceği bir yapı ile Türkçe ve Rusça arasındaki etkileşim sayesinde eğitim grup çalışmaları ile sürdürerek pratiğe dökülür.

Öğretmenler etkileşimi kolaylaştırmak adına destek sağlar ve anlaşılır bir dille dersler yürütülür. Alışılmadık farklı materyallerden ve teknolojiden destek alınarak sunulan dersler dışında öğrencilere çeşitli görevler verilir. Öğretmenler dili tamamen kavramak ve kullanmak için kısa sürede uzun bir yol kat etmeyi sağlar. Kademeli eğitim sürecinde communicative approach kullanılır. İşitsel olarak kişilere günlük hayatta kullanabilecekleri diyaloglar dinletilir ve telaffuz yeteneğinin geliştirilmesi ile söylenenlerin anlaşılması sağlanır. Öğrenci merkezli yürütülen program içerisinde teknolojiden fazlasıyla yararlanılarak modern bir ortamda dersler verilir.

İspanyolca Kursu

İspanyolca tüm dünyada tercih edilen en popüler dillerden biridir. Bemka Eğitim İspanyolca kursu eğitimi almak isteyenlere Avrupa dil portfolyosu eşliğinde sunulan ayrıcalıklarla hazırlanmış programlar sunar. Bemka Eğitim İspanyolca dil eğitimi toplamda 4 kurdan oluşmaktadır. Her bir seviye 24 ders saatidir. Eğitim sürecinde kişiler İspanyol aksanı konuşmak için hazırlanır.

İspanyolca eğitim modelinde yabancı dil kursunun tüm gerekliliği olan konular titizlikle hazırlanmıştır. Burada ki amaç öğrencilerimizin en kısa sürede hedeflerine ulaşmasıdır. Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterlerini kapsamında eğitim sistemi hazırlanır. Dil öğretimi için communicative approach kullanılır ve kişileri gerçek yaşamda karşılarına çıkabilecek iletişim durumlarına hazırlanır. Dersler öğrenci merkezli yapılır ve ders içinde gerçek yaşamı yansıtan karşılıklı konuşma aktiviteleri yer alır. İspanyolca kursunda dersler teknolojik sınıflarda işlenir. Sınıflar modern ve konforlu bir şekilde hazırlanır ve oldukça düzenlidir. Akıllı tahta her sınıfta yer alır ve İspanyolca kursu katılımcısı sınıf içerisindeki dersleri tablet üzerinden takip etme özgürlüğüne sahiptir. İnternetten de evde çalışma için çeşitli hazırlıklar sunulur. Sesli ve görüntülü düzenekler sayesinde geliştirilen derslik içinde tam olarak işitsel ve görsel sunumlar yapılarak öğrencinin gelişim sürecine katkı sağlanır. Eğitimde esas alınan İspanyol kültürünü öğrenirken yansıtmaktır. Müfredat bu şekilde diller arası etkileşim ile geliştirilir.

İtalyanca Kursu

Bemka Eğitimde İtalyanca kursu eğitimi 5 seviyeden oluşmaktadır. Her bir kur 24 ders saati olarak belirlenmiştir. İtalyan ve Türk eğitimciler sayesinde kısa sürede İtalyancanın temel yapı taşları öğrenilir. Kavraması ve anlaması kolay olan dil biraz da olsa ezbere dayalıdır. Ezber geleneğini geride bırakıp dilin kullanılmadığında da unutulmaması için çeşitli aktivitelerle öğrenilenler bilinçaltına aktarılır. Eğitim programı hafta içi ve hafta sonu grupları olarak ikiye ayrılır.

Dil eğitimi öğrenci merkezli olarak sunulur, öğrencilerin İtalyancayı en iyi şekilde benimseyebilmesi için communicative approach sisteminden yararlanılır. Bu sistem işe görsel ve işitsel anlamda tüm algı yönlerine hitap edilir ve eşir bir öğrenim ve kavrama sağlanır.

Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterleri’ne göre verilen İtalyanca kursu eğitimi, dilin sadece konuşulması değil kültürel yönlerinin de öğrenciye aktarılması ile pekiştirilir. Müfredat da tam olarak İtalyan kültürünü kavrayabilecek İtalyanca konuşan bireyler yetiştirmek için oluşturulmuştur.

Teknoloji sayesinde geliştirilen dersler, modern dünya insanlarının zevk alarak derse katılmalarını sağlamaktadır. İtalyanca öğreniminde öğrenci merkezli metotlarla hareket edilir. Eğitim grup çalışmaları ile sürdürülür ve bu sayede pratik yapmak adına kurs atılımcılarına olanak sağlanır.

İletişimi kolaylaştırmak adına öğretmen kendi uyguladığı teknikleri ve dilin inceliklerini öğrencilerine aktarır. Alışılmadık materyaller kullanılır ve öğrenciye çeşitli görevler verir. Öğrenci görevleri eksiksiz yerine getirdiğinde her seferinde bir adım daha ilerlemiş olur.

Kurlar kapsamında kademeli öğrenim süreci söz konusudur. Her kur öğrenciyi daha iyi geliştirmek ve İtalyancayı çok daha iyi şekilde kullanmak adına detaylandırılır. Aktif İtalyanca konuşmak ilk iki kurdan sonra mümkün olacaktır.

Fransızca Kursu

Fransızca tüm dünyada İngilizceden sonra tercih edilen en popüler dillerden birisidir. Önemli insani ve fen bilimleri yayınları Fransa’dan çıkmaktadır. Bu nedenle eğitim ve iş konusunda Fransızca önde gelen dillerden biridir. Yüksek lisans programlarında en az bir dil aranmaktadır ve en çok kullanılan dillerden birisi de Fransızcadır.

Bemka Eğitim Fransızca kursu eğitimi almak isteyenlere sunulan ayrıcalıklarla hazırlanmış programlar sunar.Bemka Eğitimde Fransızca dil eğitimi toplamda 4 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 24 ders saati olarak belirlenmiştir. Eğitim sürecinde kişiler Fransız aksanından ve okunuş şekillerinden sonra eğitime adapte olduğunda dil bilgisi ve diğer ayrıntılara geçiş yapılır. Fransızca eğitim modelimizde dilin tüm gerekliliği olan konular titizlikle hazırlanmıştır. Burada ki amaç öğrencilerimizin en kısa sürede hedeflerine ulaşmasıdır.

Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterlerine göre eğitim sistemi oluşturulur. Dil öğretiminde communicative approach kullanılarak kişileri gerçek yaşamda karşılarına çıkabilecek iletişim durumlarına hazırlama söz konudur.Fransızca kursunda dersler öğrenci merkezli yapıldığından ders içinde gerçek yaşamı yansıtan karşılıklı konuşma aktivitelerine özen gösterilir. Dinleme ve dinlenilen konu hakkında çeşitli sorularla anlama ve anladığını aktarabilme kabiliyeti eğitim alanlara verilir. Ders içersinde bu nedenle teknolojiden fazlasıyla yararlanılır. Sınıflar modern ve konforlu bir şekilde hazırlanmıştır. Akıllı tahta her sınıfta yer almaktadır. Kurs katılımcısı sınıf içerisindeki dersleri tablet üzerinden takip edebilir. Bunun dışında internet üzerinden evde de çalışması için çeşitli hazırlıklar öğrenciye sunulur. Görüntülü ve sesli düzenekler ile geliştirilen dersliklerde, işitsel ve görsel sunumlarla öğrencinin gelişim sürecine katkı sağlanır.

Eğitimde esas alınan sadece Fransızca öğretmek değil, Fransızcanın en etkili biçimde konuşulmasını ve gerek kültürel gerekse geleneksel anlamda eğitim alanlara Fransız kültürünü yansıtmaktır. Müfredatta bu konuda şekillendirilir ve diller arası etkileşim geliştirilir.

IELTS Kursu İzmir

IELTS açılımı – International English Language Testing System. İngilizce dilinde yeterlilik değerlendirilmesini amaçlamaktadır. Birçok parçadan oluşan standart bir testtir. British Council, Cambridge ESOL ve IDP IELTS Avustralya testinin ortak sahipleri ve çalışanları olarak kabul edilse de IELTS sınavında 1989’dan beri birçok kurum ile iş birliği yapılmaktadır. Bemka Eğitim de  IELTS kursu vermektedir.

IELTS Sınavı Sürümleri

IELTS kursunun akademik sürümü ve genel ticaret sürümü olarak iki sürümü vardır. Akademik sürüm, özellikle İngilizce konuşulan ülkelerdeki yabancı üniversitelerde üniversite eğitimlerine devam etmek isteyenler içindir. Testin Genel Ticaret sürümü ise yurtdışında iş fırsatları, eğitim kursları ve lise eğitimi isteyenler içindir. Konuşma, Dinleme ve test bileşenleri IELTS sürümlerinde aynıdır ama okuma ve yazma parçaları farklıdır. Kursunmuz her iki türde de IELTS kursu vermektedir.

IELTS Sınavı Kaç Defa Yapılır?

Testler bir yıl içinde 20 kez veya ülkelere göre daha fazla yapılır. Sınav süreleri yaklaşık 60 dakika okuma ve yazma, 30 dakika dinleme ve 11 ila 14 dakika konuşma arasında değişir. Testin ilk üç kısmı tek oturumda bitmiş olur ve konuşma sınavı bir hafta sonra yapılır. Sonuç olarak, tüm test iki saat 45 dakika boyunca sürer.

Tüm testler doğru sonuçlara ulaşmak için bilgisayarlı tarayıcıdan geçirilir. Sonuçlar analiz edilir ve dağıtılır. Test sonuçlarından memnun olmayan adaylar ise tekrar IELTS testine girebilir. Ancak diğer sınav için 90 gün beklemek gereklidir. Bu 90 günlük sürede de Bemka Eğitim ielts kursuna başvurarak kendilerini geliştirebilirler.