Meslek ve Kariyer

AutoCad Kursu Nedir ?

Teknik çizim alanında en çok kullanılan programların başında Autocad gelmektedir. Bunun en önemli sebebi Autocad programı hem kullanımı kolay hem de kısa sürede öğrenilebilecek bir program olmasındandır.

Autocad teknik çizim programını diğer programlardan avantajlı kılan noktalardan bir diğeri ise Autocad'in pek çok platformla ve uygulamayla uyumlu biçimde çalışabilmesidir. Bu da programlar arası transferi kolaylaştırdığından tercih edilme olasılığını yükseltmektedir.

AUTOCAD ÖĞRENMEK

Autocad öğrenmek sanıldığından daha kolay bir iştir. Hiç bir teknik çizim bilgisi olmayan birisi bile kısa süre içerisinde Autocad menüsünü tanıyabilir, iki boyutlu modelleme ile başlayarak basit teknik çizimler yapabilir. Ardından da üç boyutlu çizim ile ile pek çok nesne ve arazı modelleyebilir.

Autocad alanında kurs araştırması yapanlara öneriler.

  1. Bu alanda en etkin tercih şüphesiz ki eğitmen noktasındadır. Öğretmen yeteneği olmayan bir eğitmenin öğrencisine Autocad öğretmesi beklenemz.
  2. Lisanslı Autocad yazılımı kullanan kurslar tercih edilmelidir. Bunun da sebebi lisanssız yazılımlarda sıkça yaşanan performans sorunudur. Program kısıtlamalıdır. Öğrenci tüm yönleriyle autocad programına vakıf olamadan kursun bitirilme riski vardır.
  3. EĞİTİM TEKRAR HAKKININ ÜCRETSİZ OLARAK ÖĞRENCİYE SUNULMASI GEREKİR.
  4. Autocad gibi teknik programlar tek seferde öğrenilemeyebilir. Bu yüzden kursların öğrencilerine en az 2 yıl ücretsiz tekrar hakkı vermeleri gerekmektedir.

Autocad programında yüksek başarı için en kritik nokta pekçok tekrar ve örnek çizimin ders dışı ortamlarda da yapılmasıdır. Sınırları zorlayan çalışmalar başarının anahtarıdır.