Meslek ve Kariyer

Dış Ticaret Kursları İzmir

Dış Ticaret Eğitimi kariyerine yön vermeyi düşünenler için inanılmaz fırsatlar sunmaya devam ediyor. Dış Ticaret yapan firma sayısı arttıkça yetişmiş kalifiye eleman ihtiyacı da kendini hissettirmekte. Türkiye'nin artan dış ticaret hacmiyle beraber işletmelerinde artan uluslararası ilişkileri dış ticareti geleceğin mesleklerinden yapmaya devam ediyor.

Dış Ticaret Uzmanlığı

Dış Ticaret uzmanı olmak artık daha kolay. Google arama motoruna dis_ticaret_kurslari_izmir yada dis-ticaret-egitimleri yazarak yapacağınız herhangi bir armayla zaten dış ticaret kursu veren pek ççok eğitim kurumu ile karşılaşacaksınız.Bunlardan aklınıza en çok yatan kurumu seçerek işe başlamak en doğru bir ilk adım olacaktır.Bundan sonrasının çorap söküğü gibi geldiğine tanık olacaksınız.Var olan yetkinliklerinize popüler ve iş sahası genişleyen bir alanda yatırım yapmak akıllıca bir alternatif örmeye başlamak demektir.

Dış Ticaret Kursları İzmir

Dış Ticaret alanında kurs seçimi yaparken çok önemli bir kaç kriteri gözden kaçırmadan tercihde bulunmak gerekir.Bunlardan bazıları şunlar olabilir.

Uygulamalı Dış Ticaret Kursları

Dış Ticaret eğitimi tüm kurslardan farklı olarak uygulama olmadan öğrenilemeyecek bir eğitimdir. Kursiyerin sıfırdan başlayarak bir malı aşama aşama yurt dışından getirebilmesi ve yurtdışına satabilmesi üzerinden uygulamalar ve gerçek belgeler-işlemler yapılmalıdır. En önemli kriterimiz bu olmalıdır.

Piyasada Çalışan Eğitmen

Dış Ticaret kursu eğitmenlerinin bu işi üniversitede değil piyasada yapıyor yada yapmış olması çok önemli ikinci kriterimiz olmalı. Sebebi çok basit: Örneğin üniversite de bu işin dersini veren kişi ile piyasada bu işi yapan kişi aynı sorunlarla karşılaşmadığından aynı çözümleri üretemez.Teorik olarak ve sadece kitabi bilgilerle dış ticaret eğitimi veren bir eğitmen güncelliği sadece okuyarak sağlayabilirken piyasada çalışan eğitmen yaşayarak kendini günceller.

Dış Ticaret Kursları İzmir Tekrar Hakkı

Dış Ticaret eğitimi malesef bir kerede tam anlamıyla öğrenilemeyebilir. Dış Ticaret Kursları öğrencilerine defalarca da olsa ücretsiz eğitim tekrar hakkı sunmalıdır. Bunun güveniyle eğitilen öğrenci hem kursu piyasada rahatlıkla temsil edebilir hem de eksiksiz biçimde mezun olarak işletmesine faydalı bir çalışan haline gelebilir.

Dış Ticaret Kursları Sertifikaları

Dış Ticaret yapabilmek için çöncelikle ulusal plnada en geçerli sertifika Milli Eğitim Bakanlığının verdiği İthalat İhracat Uygulama Elemanı sertifikasıdır. Bu belgeyle ancak dış ticaret işini resmi kurumlar nezdinde yapabiliriz. Bununla beraber uluslararası geçerliliği olan belgeler de gelecekte işlerimizi kolaylaştıracaktır.

Dış Ticaret Eğitimleri İzmir İş Desteği

Dış Ticaret Kurslarından mezun olan öğrencilere iş desteği sağlamak onlara verilebilecek en güçlü destektir. Sonuçta hiç kimse sadece hobi olsun diye yada sadece belge almak için Dış Ticaret kurslarına katılmaz. Mezun olunca uygun işletmelere yönlendirilmeyi bekler.Kurslar bu bakımdan da öğrencilerine gerekli iş desteğini sunmalıdır.

Dış Ticaret Kursları Müfredatı

Güncel Ticaret Kanunları ve Yeni Usullerle eğitim almak mezuniyetten sonra yaşanacak bocalamaları engelleyecektir. Çeşitli eğitim kurumlarında malesef Talim Terbiye Kurulunun yıllar önce onayladığı ama artık çoktan değişmesi gereken müfredatları uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı bu tür güncellemelere karşı esnek tutum takınan bir kurum olduğu halde bu alanda daha yenilikçi olması gereken dış ticaret kursları malesef programlarını yenilememekte direnmektedir. Bu durum da da olan malesef kursiyerlere olmaktadır.