Meslek ve Kariyer

Mülakat Soruları
 • İş talep ettiğiniz sektör hakkında ne biliyorsunuz,sektörün gereklerinden haberdar mıyız.
  Mülakata alınmış yeni mezunlar veya bir başka sektöre geçmek isteyenler için bu soruya ön hazırlık yapmak şart.Basit bir araştırma yaparak bu soruya doyurucu yanıt verebiliriz.İnternet,süreli yayınlar,sektörel dergiler vb.yollardan bu açık giderilebilir.
   
 • İş hayatınızda ne olmak veya sonunda ne yapmak istiyorsunuz?
  Emekli olunca yapmak istediklerinizden çok, hayalinizde nasıl bir iş hayatı var, onu anlatın. ‘Şunları gerçekleştirmek, şu işlere imza atmak istiyorum’ şeklinde. İş tatmininden ne anlıyorsanız ifade edin.Sizi en iyi ifade eden cümleler kurun.
   
 • İşe kabul edilirseniz ne yapmayı düşünüyorsunuz/ne tür hedefleriniz veya amaçlarınız var?
  Mantıklı cevap verebilmek için derse iyi çalışmanız gerek. İş ve pozisyon hakkında bilgi toplamakla kalmayıp fikir de üretmeniz bekleniyor.
   
 • İş hayatınızda yaşadığınız en büyük başarısızlık nedir? Neden başarısız olduğunuzu düşündünüz mü? Ne sonuç çıkardınız?
  Başarısızlık sadece size özel olmak zorunda değil. İstediğiniz gibi sonuçlanmayan bir projeden bahsedebilirsiniz. Ekip olarak hangi aksaklıkları yaşadığınızdan, neden işlerin ters gittiğinden… Zamanı doğru kullanamama, olası aksaklıkları hesaba katamama, maddi sorunlar vs. Sonucu yapıcı bir şekilde bağlayın.
   
 • En büyük korkunuz nedir?
  Kişisel olarak benim cevabım ‘çalışıp, üretemeyecek duruma gelmek’. Aslında karşı taraf, hayata bakış açınızı öğrenmeyi amaçlıyor.
   
 • Eleştriyi ne kadar kaldırabilirsiniz? Ağır bir şekilde eleştiri aldığınız oldu mu?
  Eleştiriye çok açığımdır deyip noktayı koymayın. Herkesin bir dayanma gücü var.
   
 • İş hayatınızda ne tip insanlar sizi kızdırır? Bu duygunuzla nasıl başa çıkarsınız?
  Tahammül sınırınız öğrenilmek isteniyor. Özellikle müşteriyle birebir iletişimde olunan işlerde öfkenizi nasıl kontrol ettiğiniz önemli.
   
 • Ne zaman çocuk sahibi olmayı düşünüyorsunuz?
  Bu soru geliyorsa işe girdikten çok da uzun olmayan bir süre sonra doğum iznine ayrılmanıza pek sıcak bakılmayacaktır. Önce işe alışmanız, üretmeye başlamanız ve kendinizi ispat etmeniz beklenir.

 

 

 

 

 

 

Tıbbi Sekreterlik Kursları ile başarıyı yakalayanlar,Bilgisayarlı Muhasebe kursu,Muhasebe Kurslari izmir,izmir muhasebe kursları ile Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası.Muhasebe öğrenmek istiyorum.Tıbbi Sekreter olmak istiyorum.Hasta Kabul personeli,en iyi tıbbi sekreterlik kursları,en iyi muhasebe kursları.İzmir insan kaynakları kursları ile izmir muhasebe kursları.Tıbbi Sekreterlik Kursları ile başarıyı yakalayanlar,Bilgisayarlı Muhasebe kursu,Muhasebe Kurslari izmir,izmir muhasebe kursları ile Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası.Muhasebe öğrenmek istiyorum.Tıbbi Sekreter olmak istiyorum.Tıbbi sekreterlik sertifikası Hasta Kabul personeli,en iyi tıbbi sekreterlik kursları,en iyi muhasebe kursları.İzmir insan kaynakları kursları ile izmir muhasebe kursları.Tıbbi Sekreterlik Kursları ile başarıyı yakalayanlar,Bilgisayarlı Muhasebe kursu,netsis kursları izmirMuhasebe Kurslari izmir,izmir muhasebe kursları ile Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası.Muhasebe öğrenmek istiyorum.Tıbbi Sekreter olmak istiyorum.Hasta Kabul personeli,en iyi tıbbi sekreterlik kursları,en iyi muhasebe kursları.İzmir insan kaynakları kursları ile izmir muhasebe kursları.Tıbbi Sekreterlik Kursları ile başarıyı yakalayanlar,Bilgisayarlı Muhasebe kursu,Muhasebe Kurslari izmir,izmir muhasebe kursları ile Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası.Muhasebe öğrenmek istiyorum.Tıbbi Sekreter olmak istiyorum.Hasta Kabul personeli,en iyi tıbbi sekreterlik kursları,en iyi muhasebe kursları.İzmir insan kaynakları kursları ile izmir muhasebe kursları.