Meslek ve Kariyer

EN İYİ CV NASIL HAZIRLANIR

EN İYİ CV NASIL HAZIRLANIR 1

İşsizim .İş arıyorum.İş ilanlarına başvuruyorum ancak geri dönülmüyor.En iyi cv yi nasıl hazırlayabilirim.İyi bir iş başvurusu için cv nasıl olmalı.

Eğer yukarıdaki sorulardan en az birine evet diyorsanız bu yazı sizinle ilgili.Dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

 

CV NEDİR?CV NASIL OLMALIDIR?

Öncelikle cv ye bakış açımızı değiştirelim.Cv sizin işe alımınızı sağlayacak yegane araç değildir.

Cv önemlidir ancak sizi işe cv değil mülakat aldırır.Bu yüzden cv hazırlarken sizi işe aldıracak bir  bilgi yumağı değil  sizi iş görüşmesine davet ettirecek bir metin hazırlamalısınız.Bu ne demek?Bu ifadeden nasıl bir sonuç çıkarmalıyız?

İş arayan arkadaşlar şu sonucu çıkarmalı:

Cv hazırlarken hazırladığımız metin personel arayışında olan kimselerin dikkatini hemen çekebilmeli.Şöyle bir örnek verelim: İyi bir firmanın muhasebe departmanına bir personel alınacak.Aranan niteliklerin hepsi size uymakla beraber koşullardan bir tanesi Netsis programını bilmek olsun.O zaman sizin diğer pek çok özelliğinizi öne çıkarmanıza gerek yok.Yani on parmak Qklavye bilmenizin önemi yok,boş zamanlarınızda tenis oynamanızın yada sinemaya gitmenizin cv de yer almasının hiçbir kıymet-i  harbiyesi yoktur.

Bunun yerine cv nizi netsis programıyla ilgili bilginizi detaylandırmanızı önermekteyiz.

Örneğin bir Bilgisayarlı Muhasebe Kursuna gittiniz.Programa ilişkin detayları paylaşınız.Netsis cari modülünü,banka modülünü,İnsan kaynakları modülünü bildiğinizi yazın.Açıklama bölümünde kursunuzdaki sanal şirket üzerinden nasıl stokları işlediğinizi anlatın.Farklı ürünler arasındaki kdv farklarını nasıl yansıttığınızı izah edin.

Sanırım yapmaya çalıştığımız şey anlaşılmıştır.Muhasebe Netsis ilanına o ilan ile ilgili olan ne varsa yazıyoruz.Eğer başka bir pozisyona başvuruyorsak ,örneğin bir işletmede yönetici yardımcılığı olsun.

O zaman hemen dönüp netsis detaylarını siliyoruz.Bu bölümü sadece tek bir satırda ‘’BİLDİĞİM PROGRAMLAR ‘’ Muhasebe Netsis Entegre Pro3 kullanıyorum diye geçiştirebilirsiniz.Ancak bu seferde yönetim becerilerinizi öne çıkaracak detayları açmalısınız.

Neler olabilir bunlar:Okuldaki bir klüp üyeliğiniz,yöneticiliğiniz,katıldığınız bir yöneticilik semineri,yöneticilikle ilgili okuduğunuz kitaplar vb..Bu detayları iyice açmalınız.

İşsizim .İş arıyorum.İş ilanlarına başvuruyorum ancak geri dönülmüyor.En iyi cv yi nasıl hazırlayabilirim.İyi bir iş başvurusu için cv nasıl olmalı.

ANLATMAK İSTEDİĞİMİZ…

Buraya kadar anlatmak istediğimiz anlaşılmıştır:Cv nizi bir kere hazırlayıp her ilana aynı cv ile başvurmanız saçma olur.Sizin dikkate alınmamanızı getirir.

Pozisyona özel detaylarla zenginleştirilmiş esnek  cv ler hazırlamanız dileğiyle. 12.07.2021

Yazının devamı ilerleyen tarihlerde yayımlanacaktır.

İzmir Şehir Hastanelerinde Tıbbi Sekreter Olmak İçinhttp://bemkakariyer.net Tıklayınız.

 

                                                                            Bemka Eğitim Kurumları İş Destek Departmanı

      YUKARIDA ADI GEÇEN PROGRAM BİLGİSAYARLI MUHASEBE KURSLARI İÇERİSİNDE YER ALAN LOGO NETSİS ENTEGRE PRO 3 tür.