Meslek ve Kariyer

Google BEMKA KARİYER İle İş Arama-

Google arama motorunu neredeyse kullanmayanımız yok gibi. Kimi zaman merak ettiğimiz bir konuyu, kimi zaman ödevlerimizi kimi zaman işimizle ilgili çalışmalara kaynak bulabilmek için kullanıyoruz. Hatta facebook'a girmek için dahi bile google kullanmaktayız. Daha uç bir örnek vermek gerekirse bir diğer arama motoruna önce google'ı aratıp, ardından arayacağı şeye google üzerinden ulaşanların sayısı az değil. Bunun sebeplerini başka bir yazıda ele almamız gerekir. Neden google'ı bu kadar seviyoruz? Şüphesiz ki bunun arkasında ve diğer pek çok sevgi türünün arkasında yatan şey yatıyor.

"GOOGLE'A GÜVENDİĞİMİZ İÇİN SEVİYORUZ."

Bunların dışında daha özel amaçlar içinde kullanmaya oldukça müsait bir platformdur google. İş arama sürecinde nasıl kullanabiliriz google'ı. Özellikle çeşitli meslek kurslarını bitirmiş, kariyer yapmak için uğraşan, iş arayan kimselerinde etkili kullanmasını öneririz. Bemka Eğitim Kurumları mezunlarının bildiği bu yöntemleri herkesin öğrenmesi için bir kaç ipucunu sıraladık..

Öncelikle cv doldurduğunuz iş arama siteleri dışında yani sizin bildikleriniz dışında pek çok site vardır cv bırakabileceğimiz. Google bu iş arama sitelerini bizim için listeleyebilir. En bilindik olanların dışındaki alternatiflere de yönelmiş oluruz. Sadece cv'mizi dolduracağımız en az otuz civarında güvenilir iş arama sitesi olduğunu unutmayalım. Google bunu bizim için seve seve listeleyecektir.

İkincisi iş aradığımız sektör, işletme vb. ile ilgili daha detaylı bir araştırma yapmamıza olanak sağlar google. Firmayı tanıyarak, onunla ilgili yorumları, sektörünün gidişatını inceleyebilir ardından iş başvurusu yapabiliriz. Böylece güvenilmez firmaları başvurumuzun dışında bırakmış oluruz.

Üçüncüsü iş aradığımız sektördeki ilanları daha işlevsel biçimde listeleyebilir google. Nasıl? Çok basit. Örneğin "Netsis iş ilanları izmir, izmir autocad iş ilanları, tıbbi sekreterlik iş ilanları" gibi anahtar sözcükleri yazarak arama yaptığımızda google bunu bir bütün cümle gibi algılamaz. Tek tek sözcükler üzerinden arama sonuçlarını toparlamaya çalışır. Dolayısıyla içerisinde netsis, tıbbi sekreter, autocad, iş, ilan, izmir geçen pek çok başlığı önünüze serer. Daha rafine ve işlevsel aramalar yapabilmek için tırnak işaretini kullanmalıyız. Örneğin "İnsan kaynakları iş ilanları" gibi, yada "izmir sekreterlik iş ilanları" gibi bir cümle ile arama yapabiliriz. O zaman bunu bir cümle olarak algılayıp ona göre daha işimize yarayacak sonuçlara ulaşabiliriz. Tırnak işaretini ise shift ile klavyedeki 2 tuşuna iki kez basmak suretiyle değil, klavyede genelde 1 tuşunun hemen solunda yer alan ( é “” ) simgeleri bulunan tuş ile yapın ki daha işinize yarayabilecek sonuçlar alabilesiniz. 

google, google iş arama, iş ilanları, kurslar izmir, izmir kariyer kursları, karşıyaka kurslar, buca kurslar, kariyer okulları, kariyer merkezleri, meslek kursları, türkiye'deki tüm iş ilanları | türkiye için iş arama motorudur | turkiyede is ilanlari, iş ilanları, işilanları, isilanlari, is ilanlari, , işler, işe alım, işe yerleştirme, iş arama motorları, iş fırsatı, iş fırsatları, açık pozisyonlar, mevcut pozisyonlar, iş imkanları, iş arama, kariyer, is ariyorum, isci ariyorum, türkiye'deki iş ilanları ve istihdam çözümleri. kariyer.iş ilanları, iş fırsatları, iş dünyasına dair makaleler, özgeçmiş ve önyazı örnekleri, mülakat önerileri. özgeçmişinizi oluşturup, iş başvurularınızı yapabilirsiniz. işverenler için eleman, iş arayanlar için iş ilanı kariyer.net`te. iş arıyorum diyorsanız, cv`nizle iş başvurularına hemen başlayın. kariyer, iş ilanları, , iş arıyorum, yeni bir iş arıyorum, insan kaynakları, insan kaynakları ilanları, iş başvurusu, işveren ilanları, staj ilanları, mavi yaka iş ilanları, iş bulmak istiyorum, iş bul, işkur, iş kur, hr, ik, iş imkanları, iş fırsatları, iş fırsatı, iş imkanı, eleman ilanları, personel ilanları, özgeçmiş hazırlama, cv oluşturma, ön yazı, önyazı, kapak yazısı, iş imkanları, iş ilanları, iş olanakları, açık pozisyon, eleman bul, personel bul, iş ilanı ver, eleman arayan firmalar, özgeçmiş örnekleri, seri iş ilanları, part time iş ilanları, bana iş bul, iş ara, iş görüşmesi, mülakat, mülakat teknikleri, kişilik envanteri, e-eğitim, iş arayanlar için iş ilanları, eleman arayanlar için eleman, türkiyedeki iş kariyer ilan web siteleri,