Meslek ve Kariyer

BEMKA KARİYER/AUTOCAD KURSU İZMİR

Geçmişte neredeyse tüm modellemeler teknik resim ve teknik çizim adıyla anılmaktaydı. Bugün ise artık böyle bir meslekten söz edemiyoruz. Herhangi bir objenin modellemesinde aylar süren elle çizim hem çok zahmetli, hem de zaman alan ve maliyetli bir işti. Üstelik üzerinde değişiklik yapma şansını oldukça zorlaştırmaktaydı.Plotterlardan çıktılar alınır,her yanlışlıkta çıktılar yenilenir,ölçülendirme konusunda ise gerçek bir karmaşa yaşanırdı.

Teknik Ressamlık Kursu

Teknik Ressamlık mesleğinin yerini artık proje tasarımcıları,elin yerini mouse,kağıdın yerini de bilgisayar ekranları aldı.Hem de ölçülendirmeyi çoğu zaman bir kaç verinin girilmesiyle kendisi yapan,bir kaç komutla düzinelerce değişikliği aynı anda yapan programlar türedi.

AUTOCAD KURSU

Autocad programı bu türden çizimler için oldukça popüler olmaya başladı.Özellikle ikibinli yıllarla beraber autocad altın çağını yaşamaya başladı.Bu popülerlik çok hakedilmemiş bir şey değildi.Zira autocad programı Autodask firmasıyla beraber sürekli kendini yenileyen geliştiren,kullanıcı taleplerini önemseyen bir yaklaşımla güncelemeler yaptı.Zaten bir süre sonra da 3D Studio Max ile Autocad programının yanıt veremediği ihtiyaçların tümü çözülmüş oldu.Zira dönemin ihtiyaçlarını autocad programıyla gidermek çalışmak,onun dokusunu değiştirerek animasyon ve daha fazla görsellik katmak Autocad programının ruhunu,dokusunu bozabilirdi.Bunun yerine bu alan için Max in ayrılması başarılı bir planlama örneği olarak önümüzde durmakta.

İZMİR CAD OKULU

Artık teknik çizim ile görsel teknik çizim neredeyse birbirinden farklı iki modelleme anlşayışını ifade ediyor.Buna karşılık Autocad yine de pek çok teknik tasarım disiplinlerinin başlangıç noktası,en kolay öğrenilen bir ilk adımı olmaya devam ediyor.

Teknik çizim alanında dünyada en yaygın kullanılan program olan Autocad kullanım kolaylığı, farklı platformlara kolay entegre olabilmesi, çalısmanın tüm bilgisayarlarda devam ettirilebilmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Mimardan mühendise, tasarımcıdan grafikere, makineciden haritacıya kadar kısaca tasarım ve teknik çizim ile ilgili herkes tarafindan kullanılmaktadır.

Orijinal lisanslı bilgisayarlardan olusan teknik atölyemizde uzmanlık grupları dikkate alınarak sınıflar oluşturulmakta, bu sayede her öğrencimiz kendi alanına özgü çok sayıda örnek çalışma yapabilmektedir.

2 boyutlu ve 3 boyutlu modellemenin tüm fonksiyonlarını kullanabilen öğrencilerimiz başarı garantisi, sınırsız etüt, alanında yetkin mühendisler ile eğitimlerini tamamlayarak mezun olmaktadır.

Autocad Kursu Müfredatımız
  • MODÜL 1. Giriş,Başlangıç,Autocad ekranının tanıtılması ve teknik çizim mantığının kavratılması
  • MODÜL 2. Nokta oluşturma,geometrik çizimler ve düzenlemeler
  • MODÜL 32D modelleme,kesit Alma
  • MODÜL 4Ölçülendirme
  • MODÜL 53D Modelleme,blok İşlemleri
  • MODÜL 6. Işık,kamera,kaplama ve animasyon komutları
  • MODÜL 7.Çizim Çıktı Ayarları
  • MODÜL 8.Tekrar edilmesi istenen konuların belirlenmesi ve ücretsiz etüt programının yapılması
Süre

Autocad Eğitimi Standart Paket : 2 Ay

CAD Uzmanlik Paketi : 4 Ay (AutoCad+3ds Max+Photoshop)

Sertifikalar

     

     1-Uluslararası ICA Belgesi / AutoCad Kursu Alanında

      2-ISO Onaylı 3D Studio / AutoCad Kursu  Başarı Belgesi

      3-AutoCad Kursu Katılım Belgesi

Neden Bemka Eğitim Kurumlarında Autocad Kursları

Mimar, Mühendis ve Üniversite öğretim görevlilerinden oluşan teknik kurulumuzun güncellediği program sayesinde öğrencilerimiz mezun olduklarında öğrendiklerinin piyasanın gerisinde kalmış olması riskiyle karşılaşmazlar.

İki yıl boyunca ücretsiz tekrar hakkı sayesinde aylar sonra gelerek bilgilerini güncelleme olanağına sahip olurlar. Tüm öğrencilerimiz kurumsal üyelerimizin de aralarında bulunduğu yüzlerce işletmeye iş destek departmanımız tarafından tavsiye edilmekte,somut personel talepleri ise sadece öğrencilerimizden karşılanmaktadır. İş Destek Departmanından faydalanmak ücretsiz olup mezun olduktan sonraki iki yıl için geçerlidir.

Bemka Eğitim’de öğrencilerimiz orijinal Autodesk lisanslı bilgisayarlarda eğitim alacaklarından programın tüm fonksiyonlarını eksiksiz kullanabilmektedir.

KAMPANYA:

Bemka Eğitim Kurumlarında 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ilk kez Autocad eğitimine kayıt olan her öğrencimize Grafik Tasarımıstandart paket armağan edilecektir.

Kayıtlı öğrencilerimiz eğitimlerini 2 yıl içerisinde diledikleri tarihte kullanacaklardır.

AUTOCAD KURSU ALANA 3D STUDİO MAX KURSU %50 İNDİRİMLİ KAMPANYASININ GEÇERLİ OLDUĞU ŞUBELER ŞUNLARDIR:

Bu kampanya İzmir,Karşıyaka,Buca,Denizli ve Afyon şubelerinde geçerlidir.

 

Etiketler:AutoCad kursları İzmir,izmir teknik resim,teknik çizim eğitimi,

otoket kursları